Czemu warto zdecydować się outsourcing kadrowo-płacowy?

Czemu warto zdecydować się outsourcing kadrowo-płacowy?

Bardzo często dla wielu przedsiębiorców zarządzanie listą płac jest niezwykle czasochłonnym i kosztownym zajęciem. Jest to również ryzyko pomyłki w księgach rachunkowych, a w konsekwencji duża odpowiedzialność prawna i materialna. Dlatego nie dziwi, że coraz więcej firm decyduje się na outsourcing kadrowo-płacowy. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący zalet związanych z zewnętrzną administracją kadr i płac. Przeczytaj go koniecznie!

Redukcja kosztów

Zacznijmy od tego, że duże przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na utrzymywanie własnego działu księgowego. Dla małych firm, naliczanie wynagrodzeń w dziale personalnym to duży wydatek. W związku z tym (szczególnie w przypadku tych drugich), warto zastanowić się ile czasu pracownicy poświęcają na administrację płac oraz przeanalizować dodatkowe koszty związane z drukowaniem rozliczeń, opłaceniem etatów, zakupem i aktualizacją oprogramowania kadrowo-płacowego, jak również szkoleniem pracowników (np. o zmianach w prawie pracy, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych). Potem należy porównać zebrane dane z ofertą firmy outsourcingowej. Zapewne wynik będzie zaskakujący.

Większa wydajność

Przede wszystkim naliczanie wynagrodzeń należy do czasochłonnych czynności administracyjnych. Pracownicy odciążeni z tego obowiązku będą mogli skupić się na kluczowych działaniach przedsiębiorstwa. Ponadto wpłynie to również korzystnie na ich relacje z klientami, a co za tym idzie – na poprawę pozycji konkurencyjnej całej firmy.

Dokładność

Często błędy w administracji kadrowo-płacowej związane np. ze złą interpretacją przepisów prawnych mogą się okazać niezwykle bolesnym problemem. Oczywiście można ich uniknąć, korzystając z usług firm outsourcingowych. Otóż firmy te posiadają specjalistyczną wiedzę, doświadczenie, dostęp do nowoczesnych rozwiązań i technologii, a także stale inwestują w podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników, co gwarantuje usługi o najwyższej jakości.

Rzetelność

Warto wspomnieć także o tym, że prowadzenie księgowości w firmie nie zawsze przebiega tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Trzeba przyznać, że niespodziewane choroby i urlopy pracowników mogą w znaczny sposób opóźnić przebieg administracji kadrowo-płacowej. Korzystając z usług firmy zewnętrznej można liczyć na rzetelne i terminowe zarządzanie listą płac.

Szybkość

Z racji tego, że większość firm świadczących obsługę kadrowo-płacową posiadają najnowsze oprogramowanie i specjalistyczną wiedzę popartą doświadczeniami z innych firm, proces naliczania płac przebiega w niemalże błyskawicznym tempie. Warto wspomnieć o tym, że także w przypadku napływu pracowników tymczasowych, uporanie się z dodatkową dokumentacją nie będzie dla nich kłopotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *