Odpowiedni sposób zarządzania jakością to klucz do efektywnej pracy każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Z tego powodu ważne jest nie tylko przeprowadzenie audytu i wprowadzenie do procesów produkcyjnych nowoczesnych rozwiązań, ale także wyszkolenie pracowników na jak najwyższym poziomie – zarówno tych szeregowych, jak i osób odpowiedzialnych za monitoring działania. Na szczęście na rynku znajdziemy studia podyplomowe z zarządzania jakością w praktyce. Na czym one polegają? Dlaczego warto z nich skorzystać?
Studia podyplomowe z zarządzania jakością mają wiele zalet. Poza tym, że rozwijamy kompetencje niezwykle przydatne w codziennej pracy, to jeszcze zyskujemy specjalistyczne certyfikaty, zwiększające naszą konkurencyjność na rynku pracy. Uczymy się normowania i standaryzacji pracy, przywództwa oraz szeroko rozumianego zarządzania zasobami ludzkimi. Wszystkie te kompetencje są niezwykle przydatne na każdym etapie naszego rozwoju zawodowego.
Program studiów podyplomowych
Studia podyplomowe z zarządzania jakością w praktyce zostały podzielone na trzy filary. Pierwszy z nich dotyczy zarządzania i optymalizacji produkcji. Na tych zajęciach słuchacze poznają sposoby na budowanie systemu produkcyjnego oraz optymalizację pracy. Ponadto poznają zagadnienia Problem Solvingu, QRQC, a także uczą się Statystycznego Sterowania Procesami oraz Autonomicznego Utrzymania Ruchu. Co ważne, studenci nabierają także kompetencji niezbędnych do analizy i optymalizacji Technicznego Kosztu Wytworzenie. Drugi filar skupia się na zarządzaniu zespołu. W tym celu prowadzone są warsztaty kompetencji przywódczych oraz zajęcia leadership. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż, nawet jeśli w naszej firmie procedury funkcjonują w sposób prawidłowy, bez odpowiedniego przywództwa żaden dział nie będzie przynosił zamierzonych efektów.
Ostatni z filarów ma charakter najbardziej praktyczny, opiera się on bowiem na grze symulacyjnej oraz omówieniu zagadnień w formie case studies. Nie bez powodu panuje przecież przekonanie, że człowiek najlepiej uczy się na “żywym organizmie”. Poruszane są tematy rozwiązań intralogistycznych, innowacyjności w produkcji czy informatycznych rozwiązań kontroli jakości i analizy braków. Taki program nauczania pozwala nam zdobyć niezbędną wiedzę praktyczną i teoretyczną, która jest bezcenna podczas codziennej pracy.
Studia podyplomowe – gdzie szukać?
Jeśli na co dzień zajmujemy się monitoringiem produkcji w fabryce, warto rozważyć wybór studiów podyplomowych. Studia podyplomowe z zarządzania jakością w Krakowie oferują firmy i instytucje posiadające doskonałą renomę, dzięki czemu nie musimy się martwić, że będzie to nietrafiona inwestycja. Niezależnie od tego, czy chcemy rozwijać swoje własne umiejętności czy może chcemy zainwestować w rozwój naszych pracowników – dzięki innowacyjnemu programowi nauczania możemy być pewni, że szkolenie przyniesie zamierzone efekty.