Jak wyglądają szkolenia z księgowości?

Jak wyglądają szkolenia z księgowości?

Bardzo często kursy księgowości skierowane są przede wszystkim dla osób, które już zajmują się zawodowo tą dziedziną, jak również dla tych, które chcą nauczyć się zawodu księgowej i nie miały wcześniej styczności z tą tematyką. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak wyglądają kursy z księgowości. Przeczytaj go koniecznie!

Jakie należy mieć kwalifikacje, aby być księgowym?

Zacznijmy od tego, że w Polsce nie istnieją przepisy jednoznacznie określające wymagania stawiane kandydatom na stanowisko księgowego. Jest zrozumiałe, że żadna firma nie zatrudni osoby bez odpowiednich kwalifikacji zawodowych. W związku z tym w ostatnim czasie bardzo popularne stały się szkolenia z finansów różnego stopnia oraz kursy obsługi programów kadrowo-płacowych.

Kurs dla specjalistów ds. księgi przychodów i rozchodów

Między innymi jedną z ofert szkoleniowych dla początkujących księgowych jest kurs dla specjalistów ds. księgi przychodów i rozchodów. Przede wszystkim uczy on podstaw praktycznego księgowania przy zastosowaniu programu finansowo-księgowego i przygotowuje do kompleksowej obsługi firmy w zakresie księgowości i naliczania wynagrodzeń. Musisz wiedzieć, że samodzielny księgowy to osoba, która z reguły jednoosobowo prowadzi całość zagadnień księgowych w małej lub średniej firmie. Zwykle program szkolenia obejmuje m.in. umiejętność: dekretacji i wprowadzania do systemu dokumentów księgowych, sporządzanie deklaracji VAT, PIT i CIT, sporządzanie rachunku zysków i strat, sporządzanie bilansu, ewidencja pracownicza, amortyzacja środków trwałych, comiesięczne rozliczenia z ZUS. Kurs księgowości II stopnia jest przeznaczony dla osób znających podstawy księgowości.

Jaki jest cel kursu?

Przede wszystkim celem kursu jest profesjonalne zgłębienie wiedzy w zakresie księgowości komputerowej, podniesienie kwalifikacji potwierdzonych zaświadczeniem zawodowego księgowego. Ponadto część praktyczna kursu prowadzona jest formie warsztatów, na których każdy uczestnik prowadzi pełną księgowość fikcyjnej firmy odpowiadające normalnym operacjom gospodarczym. Często podobny zakres oferują kursy księgowe III stopnia, które umożliwiają rozszerzenie wiedzy i uzyskanie kwalifikacji księgowego.

Szkolenie dla kandydatów na głównego księgowego

Poza tym kursem kolejnego szczebla jest szkolenie dla kandydatów na głównego księgowego, który adresowany jest do osób mających doświadczenie w księgowości. Musisz wiedzieć, że podstawowym celem kursu jest dalsze zgłębianie wiedzy w zakresie rachunkowości, a w szczególności ustalanie wyniku finansowego, sporządzanie sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych oraz doskonalenie wiedzy w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości. Sprawdź księgowość w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *